Sedona

22. července 2013 v 13:08 | Radka

První a poslední část mého pobytu jsem strávila delším pobytem v městě Sedona, kde jsem dělala doprovod své sestřenici, která zde dělala Reiki kurzy. Sedona je malé městečko zhruba s 10 000 obyvateli, převážně důchodového věku, které však během roku přivítá více než 4 miliony turistů z celého světa. Nejvyšší návštěvnost je zde od října do dubna, protože přes léto jsou zde vysoké teploty. Jde totiž o město v arizonské poušti, takže léto je zde opravdu žhavé. O Sedoně se moc často v průvodcích o cestování po USA nesetkáte, není to cíl většiny cestovních kanceláří či jednotlivých cestovatelů. Což je škoda. Sedona je totiž považována za velmi spirituální město a dýchá tady na vás klid a pohoda uprostřed krásných červených skal. Sjíždějí se tu lidé z celého světa, kteří se zajímají o spirituální věci, a také město podle toho vypadá. Podle informací je to jediné místo na světě, kde se nacházení tak blízko sebe 4 místa s vysokou nadpřirozenou energií- nazývané Vortex. Je zve velká koncentrace obchodů právě s ezoterickými potřebami-krystaly, minerály, kyvadla, galerie moderního umění a velká nabídka ezoterických služeb-reiki, čtení z ruky, fotografování aury, kurzy jógy aj. Nejsem takto ezotericky zaměřená bytost, ale je fakt, že kdykoliv jsem si sedla na lavičku v komplexu Hyatt či jinde, dosedla na mě zvláštní pohoda a vydržela jsem tam sedět hodiny a jen pozorovat tu krásnu, co během tisíciletí stvořila místní příroda.

Tipy na výlety:
Samotné město Sedona- zvládnete projít pěšky, je to malé městečko s architekturou divokého západu, s krásným výhledem na červené skály v okolí. Doporučuju krásný pohled z terasy v komplexu Hyatt, kde můžete hledat skálu ve tvaru psa Snoopyho a velblouda, pohled se vám naskytne i na dvě skály ve tvaru mamutů a na tzv. Cathedral rock.

Pokud máte čas a zájem o prohlídku Sedony a okolí s výkladem využijte hodinovou jízdu v tzv. Sedona Trolley- historická ,,tramvaj" , která má dvě trasy jízdy (A a B), každá trvá hodinu a jedna jízda stojí 15dolarů (pokud si zakoupíte A +B zaplatíte 25dolarů. Doporučuju však trasu A, která pro mě byla více zajímavější- navštívíte tzv. Chapel of the Holly Cross s krásným výhledem na okolní skály.

Určitě se zajeďte podívat na Bell rock, asi 10 minut autem od Sedony- skála ve tvary zvonu, kde se nachází jeden z Vortexů a je zde opět krásný výhled na místní skály. Místo parkovacího lístku zde využijete Annual Pass.

Red Rock State Park-cca 20min jízdy od Sedony, krásný park, vhodný pro procházku kolem řeky s tzv. Buddha Beach- kamenitá pláž, kde jsou jednotlivé kameny naskládané na sobě a to prý vám přinese štěstí…tak si taky jednu věž postavteUsmívající se

Sedona Airport- zde se taky nachází jeden z Vortexů a krásný výhled na skály, které z města neuvidíte. Doporučuju vylézt či vyjet sem před západem slunce.

Amitabha stupa- buddhistický pomník se sochou Budhy, která se tak trochu do arizonské pouště nehodí…ale hold i to je AmerikaMrkající A opět zde získáte krásný výhled.

Angel labyrinth- další ze spirituálních míst, asi 15minut jízdy od Sedony. Říká se, že pokud máte nějaký problém, řešení se vám objeví než labyrint dokončíte. Je tam nezpěvněná příjezdová cesta, tak zvažte kvalitu vašeho vozu.
Pink Jeep- tato společnost je zde velmi rozšířená a nabízí několik druhý výletů buď po Sedoně a okolí nebo do vzdálenějšího Grand Cannyonu v jejich růžových džípech.Tipy na stravování:
Wild Flower Bread company- najdete ji v komplexu Hyatt. Mají zde výborné sendviče, saláty, polévky a různé druhy sladkého pečiva. Je to opravdu oblíbený podnik, takže počítejte, že během obědu je zde velký nával. Dá se tu pořídit snídaně, oběd i večeře.

Red Planet Diner- pokud dostanete chuť na typický americký hamburger doporučuju tuto restauraci s trošku mimozemským vybavením, kde jsem ochutnala svůj první americký hamburger.

New frontiers natural market- obchod se zdravou výživou, bio potravinami,ale také zde vaří vlastní ,,zdravá" jídla, či si zde můžete namíchat sami různé zeleninové saláty na váhu.

Pink Java Cafe- pokud už budete mít dost kafe ze Starbucksu (ten je tu taky v komplexu Hyatt) navštivte tuto kavárničku, kde z její terasy budete mít krásný výhled na okolí.


Tip na ubytování:
Babby quail inn- holky mají tento motel oblíbený pro svou čistotu a příjemnou paní majitelku, k dispozici je i vířivka.

Rodeway inn & Suites Iris Garden- ubytování přímo v centru města, hezké čisté pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Biby Loves ♥ Biby Loves ♥ | Web | 22. července 2013 v 13:27 | Reagovat

--------------------------------------------------------------------------------
http://love-graphic-heart.blog.cz/1307/sutaz-1-kolo-zadanie-2-kola#komentare <--- Hlasuj pre mňa tu, prosím!!! Som tam ako Biby Loves ♥ - Rihanna
prepáč, nenašla som reklamy. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama