Pláže podél cesty z LA do San Diega

22. července 2013 v 13:58
Pokud se vydáte z Los Angeles směr San Diego můžete navštívit řadu více či méně hezkých pláží. Já jsem navštívila následující tři z nich. Pokud nebudete mít dost času za návštěvu stojí pláž patřící ke Crystal Cove State park, která je hned pod Pacific Hwy 1. Na koupání to teda ještě nebylo ani náhodou, ale tak odvážila jsem se aspoň chvilku ponořit nohy po kotníky a otřást se zimou:-)


New Port Beach
Městská pláž s typickými surfaři, budkami pro plavčíky, malými plážovými domečky podél pláže. Okolí pláže není zrovna nijak krásné, takové celkem špinavé, staré domečky, takže kromě pláže tu nic extra krásného neuvidíte. Nejvíc mě pobavilo, že hned u pláže je tu parkoviště, kde ráno místní obyvatelé přijedou autem, sledují dění na pláži, pijí kafe z papírových kelímků, aniž by z toho auta vůbec vystoupili.
Crystal Cove State Park
Pokud si do vaší GPS zadáte Crystal Cove State Park, dojedete k informačnímu a registračnímu centru, odkud vás pošlou na parkoviště naproti přes cestu (při odjezdu od vás vyberou 15dolarů). Po krátké cestě přírodní cestou se vám naskytne krásný výhled dolů na pláž, která byla pro mě asi jedna z nejhezčích pláží. Možná protože jsem tady byla hned od svítání, kdy jsem měla celou dlouhou pláž pro sebe a užila si úžasnou procházku. V jejím středu se nacházejí historické staré plážové chatky, takový malý přírodní skanzen.
Laguna Beach
Městská pláž, kde po setmění vidíte rozsvícené město nad pláží. Pláž je rušnější díky tomu, že je blízko centra města, kolem je lemována řadou hotelů a dále zde najdete různé obchody -zejména butiky s oblečením a vyhlášená je velkým počtem uměleckých galerií v okolí. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama