Pacific Highway 1

27. července 2013 v 15:06

Po třech dnech v San Franciscu jsem se vydala zpět do Orange Country. Rozhodla jsem se jet po slavné Pacific Highway 1 a musím říct, že to byl opravdu neuvěřitelný zážitek a doporučuji si ráno přivstat tak, aby jste dorazili do oblasti Big Sur časně ráno. Nebo aspoň já jsem měla krásné počasí, vyrazila jsem ze SF ještě za tmy, zažila svítání na cestě a pozorovala útesy ,které vyčuhovaly z mlhy, paprsky slunce prostupovaly skrz stromy, kolem voněly borovice a jediné rádio, které mi šlo naladit byla sanfranciská filharmonie…krásný pocit. Po cestě Vás čeká řada zastávek s nádherným výhledem na oceán a okolí, navštivte místní osadu rypoušů sloních a pokud máte den čas tak se někde v blízkosti Big Sur ubytujte a pořádně prohlédněte.


Já jsem se ubytovala až v Santa Barbaře- motel Pacific Crest Inn, asi 50metrů od oceánu. Motel byl čistý, ale chybělo mi tam vybavení tak jako v jiných motelech-mikrovlnka, lednička, kávovar. Vydala jsem se tedy na svůj první a jediný západ slunce nad oceánem a udělala si dlouhou a hezkou procházku po pláži. Na konci procházky jsem zjistila, že má chodila jsou olepena pískem, který nějak nejde sundat, obula si boty a šla zpět na motel. Po vyzutí jsem zjistila, že to není jen písek, ale že Santa Barbara je pověstná tím, že se zda nachází zbytky motorového oleje z člunů, které zde parkují. Takže mě místo hezkého večera čekalo drhnutí této věci z nohou, zašpinila jsme celou sprchu, skoro všechny bílé ručníky a stejně to nešlo a nešlo dolů. Nakonec se to povedlo aspoň částečně pomocí odličovacího mléka, ale pak jsem se od kamaráda dozvěděla, že nejlepší je smíchat písek s mýdlem a drhnout…no tak příště.

Druhý den jsem se vydala dál na cestu a udělala si už jen krátké přestávky na pláži Paradise Cove v Malibu-krásná čistá pláž, kde jsem za vstup zaplatila 30dolarů -takže zkuste popojet o pár metrů dál na veřejnou pláž , která je zdarma (max. zaplatíte za parkování 2,5dolarů). Poslední zastávkou byla pláž v Santa Monice a to bylo poprvé, kdy byla mlha a nešlo vidět skoro nic. Takže jsem se kousek prošla a pak už jela do Orange Country, vrátila na letišti auto a oddychla si, že jsem těch 3500km zvládla bez nehody a bez toho, aby mě zastavili místní šerifové… a pak znovu Sedona a to už bylo popsáno v jiném příspěvku. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cerrtice cerrtice | E-mail | 14. října 2013 v 13:44 | Reagovat

Ahoj, můžu se prosím zeptat, na kolik tě to přibližně vyšlo? Byla jsem na Floridě jako au-pair a na takové ty důležité věci jako ubytování, jídlo a cestování mi to tam moc levné nepřišlo. Byli jsme už na měsíc v Thajsku, letos se chystáme na Bali, ale chtěli bychom i USA, jen se bojím, že to bude o mnoho dražší. Předem moc děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama