Arches

27. července 2013 v 11:57

Poslední z navštívených parků byl Arches. Původně jsem ho teda vůbec neměla v plánu navštívit, ale když už jsem dojela tak daleko, tak proč se nepodívat. A musím uznat, že je to jeden z nejhezčích parků se spoustou krásných vyhlídek a procházek a tras různých obtížností. Ale po týdenním cestování o samotě jsem byla docela unavená, bez nálady a tak jsem volila jen jednoduché trasy.
Na začátku parku jsem prošla přes Park Ave k Sheep Rock- hezká procházka po dnu koryta dřívější řeky, které je oblemováno krásnými skálami a na konci s pohledem na skálu se sedící ovečkou na jejím vrcholu.

Hezký výhled na okolní hory pokryté sněhem pak uvidíte z okolí Balance Rock.
Jednoduchá trasa Vás čeká pokud navštívíte Broken Arch, kde půjdete okolo Sand Dune Arch, což je další z neuvěřitelně poskládaných skal. Dovnitř Sand Dune Arch jsem se nepodívala, jelikož tam byl všude kolem ještě led a pár lidí se tam hezky sklouzlo.


Podle mapy parku je trasa na vrchol Delicate Arch považovaná za náročnou a nějak už mi docházely síly, tak jsem zvolila jen výhled z Delicate Arch Viewpoint, ale popravdě myslím, že bych to asi zvládla dojít až nahoru, ale nějak motivace a vůle už v tu chvíli nebyla….


Na konci parku Vás čeká opět pohodová procházka k Landscape Arch, kde bylo ještě docela dost sněhu po cestě. Po cestě zpět se těšte na krásný výhled na hory v dálce.
Je škoda, že jsem si na Arches nenechala více času nebo více odpočinku, protože myslím, že opravdu stojí za to si ho projít a určitě ho při své návštěvě nevynechávejte. Následoval přesun do městečka Richfield, kde jsem se chtěla ubytovat před dlouhou cestou zpět do Californie, která mě čekala další den. Poprvé se mi zde stalo, že mě moje GPS TomTom zklamala a navedla někam úplně jinam -do nějaké vesničky s 5 domy, traktory a krávami, kde to teda vůbec nevypadalo, že mi byl nějaký motel. Přišlo mi divné, že mě GPS navádí ke sjezdu, když na ukazatelích podél dálnice bylo do Richfieldu ještě několik mil. Nakonec jsem se rozhodla, že budu pokračovat dál, že v Chedar City je několik motelů, které jsem viděla když jsem jela do Bryce a tak jsem si zadala Chedar City a vyjela. Shodou okolností mě po pár kilometrech GPS dovedla do Richfieldu, našla jsem i svůj objednaný motel. Ale byl to opravdu divný den....Na motel Budget Host Nights Inn jsem dorazila za tmy, na recepci s takovým divným indickým pánem neměli moji rezervaci, nakonec mi dal volný pokoj, vedle bydlel nějaký podivín (který měl určitě v tom velkém autě schovanou motorovou pilu), pokoj nebyl zrovna čistý, za 5 minut mi zhaslo hlavní světlo, zablokovala jsem dveře židlemi a lehla si do ne zrovna čisté postele.... takže jsem se té noci moc nevyspala a druhý den se vydala na 8hodinovou cestu do Orange Country a poprvé vyzkoušela jak se jezdí na víceproudých dálnicích když jsem zastavovala v Las Vegas:-) Myslím, že jsem se za ten týden vyjezdila, mé auto bylo pořád stejně špinavé od návštěvy Bryce, což zaujalo slečnu vybírající mýtné na dálnici v Californii, které se mě ptala jestli jsem jela nějakou Off RouteJ Ale dostala jsem se zpět do Californie a začala plánovat další výlety…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama